Home

ARCHIWUM

Archiwum Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie na Stradomiu pełni funkcję archiwum centralnego Prowincji Polskiej Zgromadzenia Ks. Misjonarzy. Przed rokiem 1912 mieściło się ono w domu Księży Misjonarzy przy kościele p.w. św. Wincentego a Paulo na Kleparzu w Krakowie.

Zasób

Archiwum Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie na Stradomiu pełni funkcję archiwum centralnego Prowincji Polskiej Zgromadzenia Ks. Misjonarzy.

Regulamin

Archiwalia historyczne udostępniane są po ok. 50 latach od ich wytworzenia. Archiwalia historyczne personalne udostępniane są po 100 latach od ich wytworzenia.

Statut

Udostępnia materiały archiwalne organom władzy Zgromadzenia Misji oraz osobom i instytucjom kościelnym, naukowym czy innym przewidzianych przez regulamin.

Kontakt z Archiwum

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Archiwum Księży Misjonarzy, skontaktuj się z nami:

Adres

ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków

Adres mailowy:

archiwum@misjonarze.pl

Telefon

+48 12 422 88 77 w. 239

Formularz Kwerendy

Zakres i termin korzystania z archiwaliów zostaje ustalony po wypełnieniu FORMULARZA KWERENDY dostępnego na miejscu lub w załączniku na stronie archiwum. Formularz można wydrukować i wypełnić w domu, a następnie przynieść ze sobą na umówioną wizytę w archiwum, co zdecydowanie przyśpieszy proces badań naukowych.

Zachęcamy do korzystania z kontaktu przy pomocy poczty elektronicznej: archiwum@misjonarze.pl Pytania można kierować do Dyrektora Archiwum także drogą telefoniczną.

cropped-a7.jpg

Polecane strony

Polecane strony Zgromadzenia Księży Misjonarzy

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »